Вход или Зарегистрироваться

ВЫБЕРИТЕ ЯЗЫК
CHOOSE LANGUAGE

РУССКИЙ ENGLISH
 

Obscura bus

Pavlovka ArtGallery
26.09.2018 - 30.09.2018
Открытие выставки: 14:00 26.09.2018

В рамках "Арсеналу ідей" Pavlovka ArtGallery представляє два проекти:
Obscura bus і Obscura trolleybusbus.
Як спiймати автобусом сонячного зайця i примусити його перетворитися на зображення? Як ходити догори дригом, то стаючи завбiльшки з будiвлю, то перетворюючись на крихiтку, що здатна проникнути крiзь замкову щiлину?
Приходьте до вуличної інсталяції «Obscura bus», i Pavlovka ArtGallery занурить вас у свiт Льюїса Керолла, а також розповiсть про те, як зробити гiгантський фотоапарат з автобуса чи тролейбуса i як ним фотографувати.
Ми можемо перетворити будь-який простір, об’єкт чи предмет на фотоапарат, спеціально для Арсенал Ідей ми перетворимо автобус ПАЗ-672 на “ОBCRURA BUS”.
Цьогоріч ми створили в місті Маріуполь унікальний проект. Старенька Skodа, що відслужила свій тролейбусний вік на пасажирських маршрутах, отримала нове життя як унікальний гігантський фотоапарат, єдиний у світі.
Усередині тролейбус було перетворено на вщент чорний простір, і глядачі, потрапляючи до гігантської фотокамери, могли побачити і зрозуміти, як будується зображення. Використовуючи той самий принцип, що і в будь-якому з фотоапаратів, тролейбус побудував зображення розміром з людський зріст.
Obscura trolleybusbus одночасно працює і як пінхол - елементарна система побудови зображення на основі проходження світла крізь невеликий отвір, і як камера обскура, використовуючи прості оптичні системи.
29 квітня, у Всесвітній день пінхол-фотографії, що святкується щороку в останню неділю квітня, цим тролейбусом ми провели технічно надскладну зйомку без використання об’єктива – лише отвір завбільшки в один міліметр – на світлочутливій бромо-срібній плівці й отримали результат, який ви можете побачити тут. Витримка першої фотографії 34 хвилини, на ній зображена арт-платформа «ТЮ!» з художньою акцією під назвою «Немонстрація». Друга фотографія була створена 1 травня за принципом оптичної системи моноколь.
Величезні негативи та фотографії можна побачити на "Арсеналі ідей"

Куратори проекту:
Waldemart Klyuzko
Igor Belsky
Юлія Бельська
Володимир Буслов

Виставка працює з 26 по 30 жовтня за адресою: м. Київ, вул. Лаврська 10-12, "Мистецький Арсенал"